Bár a hátlapja foltos, és a lapélek porosak, a könyv belül hibátlan állapotú.
Ritka kiadású könyv.
Részlet:
"A cselédlány egy vödör békalencsét cipelt felfelé a kert alatt folyó Berettyóból. Alighogy beakasztotta maga mögött a kertajtót, nagy léhvel-péhvel vették körül a kacsák:
- Sáp! sáp! sáp! - kiáltozták és megsuhogtatták szárnyaikat.
Félkézzel kikotorta az etetőben felgyülemlett gizgazt, belezúdította a mocsármoszatot.
- Na, egyetek - mondta.
Kicsit odébbállt s térde közé lóbálta a vödröt. A kacsák tülekedve, vergődve nyeltek, faltak, hepeteltek. A cselédlány piros, telt szájaszéle lefittyent a nagy gyönyörűségtől, hiszen ez a nagy, rettentő állati étvágy űzte őt is dupla kávéscsészék felé úgy reggelente."
FÜLSZÖVEG:
A nagy parasztíró regényciklusának - Lakodalom - Keresztelő - Bölcső - nagy érdeklődéssel várt befejező kötete ez a regény. Önmagában is kerek egész, az előző részektől függetlenül élvezhető alkotás, de benne teljesedik ki a nagy vállalkozás végső értelme, mondanivalója is. A színes és vonzó történet már az előző kötetekben is a paraszti magyarság nagy sorskérdései köré sűrűsödött, a Bölcső pedig most már félreérthetetlenül és félremagyarázhatatlanul bizonyítja, hogy Szabó Pál nem csak jótollú krónikása osztályának, hanem elfogulatlan bírálója és tisztánlátó tanítója is. A Bölcső mozgalmas cselekményei során a parasztság közösségi életének fenyegető szakadékaiba pillantunk, de felcsillan a jobb és igazabb közösségi élet lehetősége is. A regényciklus hőse kisleányainak bölcsője mellett Kertmagyarország bölcsőjét faragja: a maga példájával mutatja meg, hogyan teremthet magának - menekülés helyett - szebb és jobb életformát ősi földjén a magyar paraszt.
Kiadó:Franklin-Társulat
Kiadás helye:Budapest
Kötés típusa:Varrott papírkötés
Oldalszám:181 oldal
Nyelv:Magyar
Méret:19 cm x 12 cm
Franklin-Társulat Nyomdája nyomása, Budapest.
A borító Végh Dezső munkája.