Gyönyőrű, gyűjtői darab. 1929-es kiadású könyv.
SZERZŐK:
Lukács György, Szerb Antal, Mikszáth Kálmán, Sebestyén Károly, Hankiss János, Jules Romains, Hevesi Sándor
ELŐSZÓ:
Nem pragmatikus történetet akarunk olvasóink kezébe adni. Hanem az ezeréves magyar civilizáció eredményeit terjesztjük összefoglaltan az érdeklődők elé. Ennek a könyvnek nincs más célja, mint az, hogy hű tükörképet adjon a magyarságról, sokszázados munkájáról a múltban és törekvéseiről a jelenben. Hogy a maga valóságában ismertesse hazánkat, egyúttal önismeretül szolgáljon magunknak. Semmit sem akarunk szépíteni, de torzítani sem engedünk.
Azt akarjuk megvilágítani, hogy ezeréves nemzet él a Duna-Tisza mentén, a Kárpátok és az Adria közén, melynek különleges és eredeti civilizációja van; amely történelmi hivatásának tudatában rendületlenül folytatja ezeréves életét; amely tudja, hogy a sors olyan feladatokat szánt neki, melyeket csak ő végezhet el és melyeket helyette más nem teljesíthet. Jelszava: béke és bizalom, útja: a haladás. Eszköze: a munka, útmutatói: hit, erkölcs és hazafiság.
A sokszázados magyar civilizációnak ebben a könyvben feltárt eredményei önérzettel tölthetik el a magyar ember kebelét. Mert a könyv minden lapja arról tanúskodik, hogy nem hiába élt ezen a szent földön egy évezreden keresztül a magyar nemzet. Hogy szakadatlanul tett, alkotott, gyarapított. És pedig annak ellenére, hogy a sors a népek országútjára, olyan helyre állította, ahol a nyugodt fejlődésnek vajmi kevés tényezője állott rendelkezésére, ellenkezőleg folytonos küzdelmet kellett vívnia a beolvasztó törekvések ellen, amelyek hol Nyugat, hol Kelet felől, hol mindkét oldalról állandóan fenyegették és fenyegetik.
Kiadó: Pantheon Kiadás
Kiadás helye: Budapest
Kiadás éve: 1929
Kötés típusa: Aranyozott kiadói egész vászonkötés
Oldalszám: 677 oldal
Nyelv: Magyar
Méret: 26 cm x 18 cm
Két kötet egybekötve.
A magyar munka eredményei az emberi művelődés terén, számos képmelléklettel, 70 munkatárs közreműködésével szerkesztette Dr. Lukács György.
Fekete-fehér műmellékletekkel, térképekkel és könyvdíszekkel illusztrált. A könyv fametszetű díszeit Reiter László tervezte.
Globus nyomása, Budapest.